اعتراف‌گیری از متهم به سنگسار در تلویزیون ایران

سکینه محمدی آشتیانی، زن ایرانی محکوم به سنگسار شب گذشته، چهارشنبه در تلوزیون دولتی ایران علیه خود اعتراف کرد.

در این برنامه که با عنوان «ماجرای قتل آلوده به فساد» در اخبار ۲۰:۳۰ شبکه دوم تلوزیون ایران پخش شد، در حالی سکینه محمدی آشتیانی جلوی دوربین آورده شد که گوینده تلوزیون صحبت‌های وی را که به نظر می‌رسید به زبان ترکی است، ترجمه می‌کرد.

به گفته گوینده این برنامه, خانم آشتیانی با محکوم کردن وکیل خود، اعلام کرده‌است که قصد شکایت از وی را به خاطر «سوء استفاده و بردن آبرویش» از طریق رسانه‌ای کردن پرونده‌اش دارد.

سکینه محمدی آشتیانی سال ۱۳۸۴ به اتهام داشتن روابط جنسی با دو مرد پس از مرگ همسرش، محکوم به تحمل ۹۹ ضربه شلاق شد.

وی پس از آن متهم به قتل همسرش شد که با رضایت اولیای دم این پرونده مختومه شد. دادگاه پس از آن این زن را به زنای محصنه متهم و محکوم به سنگسار کرد.

در سخنانی که گوینده این برنامه از قول سکینه محمدی آشتیانی می‌گفت وی به مشارکت در قتل شوهرش اعتراف کرد.

مجری برنامه بیست و سی، همچنین اعلام کرد که این زن زندانی در زمان حیات همسرش با قاتل وی ارتباط جنسی داشته و مرتکب زنای محصنه شده‌است.

تلوزیون ایران در این برنامه مدعی شد که آقای مصطفایی برای گرفتن پناهندگی به روشن کردن «آتش تبلیغاتی» رسانه‌های غربی علیه حکم سنگسار موکلش اقدام کرده‌است.

گوینده این برنامه از قول سکینه آشتیانی گفت که وکیلش حتی یک‌بار هم با او ملاقات نداشته و وی از دست وکیلش ناراضی است.

محمد مصطفایی، وکیل دادگستری که به تازگی پس از دریافت حکم جلب از سوی مقامات قضایی و بازداشت همسر و برادر و پدر همسرش، ایران را ترک کرده و به کشور نروژ پناهنده شده‌است، وکالت این زن زندانی را بر عهده دارد.

این برنامه با اعتراض به واکنش برخی مقامات غربی به اجرای حکم سنگسار خانم آشتیانی این پرونده را به سه شهروند زندانی آمریکایی در ایران ارتباط داد و گفت که رسانه‌ای کردن این حکم سنگسار برای آزادی سه آمریکایی زندانی است.

در پی انتشار خبر اجرای قریب‌الوقوع حکم سنگسار این زن زندانی، فعالان حقوق بشر فعالیت‎های گسترده‌ای برای ممانعت از اجرای این حکم کردند و در نهایت قوه قضاییه از تعلیق حکم سنگسار وی خبر داد.

با این وجود نگرانی‌هایی مبنی بر تبدیل حکم سنگسار این زن به اعدام وجود دارد. در برنامه‌ای که شب گذشته از تلوزیون ایران پخش شد، برخی افراد در گفت‌وگو با گزارش‌گر تلویزیون خواستار سنگسار سکینه آشتیانی بودند.

منبع:

رادیوزمانه

Advertisements

25 پاسخ

 1. باز این 30 :20 خالی بست 🙂
  سنگسار! اسمش هم ترسناک است. این آدمهایی که میگن باید سنگسار بشه این افراد واقعا آدم هستند؟

 2. بله عزیزم ادم هستن اگه خدای ناکرده برای خودت اتفاق بیفته چه حسی داری یا خانواده ات بازهم می گویی سنگسار چیه

 3. متاسفانه تعدادی از مردم ما بدون اعتنایی به مبانی دین که مهم اعتقاد به یزدان یکتا است بخ خاطر تبلیغات منفی بیگانه و همچنین بی اعتمادی به تعدادی از مسئولان از خدا دور شده اند به توصیه یک برادر هموطن اقلیت مذهبی از همه مردم ایران دعوت می کنم که با هم متحد شوید و کمی چشمانتان را روی حقیقت باز کنید خیال نکنید که بیرون از این مرزمقدس کسی به فکر مردم ما هست یا در آنجا بهشت برین هست نه خیالی خام اگه این فکر رو بکنید ما ایرانی هستیم و بعید از ما که تا این حد با هم مشکل پیدا کنیم لازم به ذکر است که زمان کوروش بزرگ هم این چالشهای پلید پیش اومد ولی به کمک مزدا اهورا برطرف شد به امید ظهور منجی (سوشیانت) انسان وجودی از حقیقت دارد و دنباله رو حقیقت باشید که حقیقت مطلق مزداست (برگرفته از آموزگار بزرگ ما ایرانیان اشوزرتشت نبی)

  • khoda share adamaie dorogh goo va zede ensan ra az sare mardome iran kam kon shoma motahajerine fased dine mardom ra az bein bordid lanate khoda bar shoma zede irani ha va rahbarane ghatel va jenaiat karetoon khoda on rooz ra naiavarad ke bekhatere nafahmi haie shoma gazandi be irane aziz beresad khodaia khodet daste in farib karan ra roo kon bishtar az in

  • دوست عزيز چشمات باز كن
   نه بيشتر باز كن
   نه مثل اينكه تو كلا نميبيني

 4. شاید هنوز زود است که حکام از رنسانس اول درس بگیرند….
  اما رنسانس عظیم( دوم )وبلافاصله (سوم)، در راه است تابساط متحجرین زمانه را در هم پیچد..
  شاید تا آنروز، حکام ظلم باز هم قربانی بگیرند..ولی تارنسانس راهی
  نیست..
  تعجب نکن از مجری دروغ پرداز صداوسیمای ضحاک..اوخود از کرده خود پشیمان است..ومیداند که بزودی مقابل سیمای ملت رنج برده
  با شرمندگی، سرافکنده میایستد..بامید آنروز…

 5. نمی دونم تو زندان چه بلایی سر آدم میارن که از وکیل خودش که برای رهاییش قدم بر میداره شکایت میکنه
  این خودش یعنی خیلی در عذابه
  شاید حتی به سنگسار خودش راضی تر از وضع کنونی
  شنیدن اسم سنگسار درد داره

 6. گناه تلوزیون ایران بیشتر از گناه این زنه ، حداقل تا الان فقط تعداد محدودتری از گناه این زن خبر دار بودن ولی با این کار تلوزیون همه مردم ایران فهمیدن که چی کار کرده.
  دیگه بردن آبروی یک خانواده در سطح ملی حقش نیست.

 7. يه مشت آدم از خودشون رو جمع مي كنند ميارن جلوي دوربين . آخرش هم به اسم تمام مردم ايران تمامش مي كنن . به نظر من اگه طرف هزار نفر رو كشته باشه . با ده هزار نفر هم ارتباط داشته باشه . سنگسار و اعدام كه هيچي . من به حكم حبس ابد هم اعتراض مي كنم .

 8. خدا را خوش نمیاد این کارها نکنید دست بردارید از ظلم کردن اعدام در جهان منسوخ شده چقدر ظلم تاکی ظلم به چه گناهی؟ اخه این تهمت ها را چطوری می سازید وبه خرج مردم می دهید لعنت خدا بر هرکس که به ناحق حکم اعدام بده . مگه شما مقام خدایی دارید ؟بین شک ویقین حکمی صادر نکنید. خداوند داناتر است.

 9. قابل توجه شما دروغ گوها اخبار 20:30 از شبکه 2 پخش میشه
  ضمنا شما اگه دلتون واسه حقوق بشر سوخته سری به عراق و افغانستان و فرانسه بزنین

  • ما که تو افغانستان و عراق و فرانسه نیستیم ببینیم چه خبره حالا که تو ایرانیم حالا که میتونیم فریاد هیهات من الظله بدیم چرا اینکارو نکنیم
   خوب مگر چه جرمی مرتکب شده که تاوانش سنگسار یا اعدامه و بی آبرویی هست؟
   تو خود قران اومده اگر یک نفر را بکشید گویی که تمام بشریت را کشته اید
   اگه تو توی موقعیت اون زن بودی و میخواستن اعدامت کنن بازم چنین حرفی میزدی خدا که بیشتر از یک جون بهت نداده .
   بدون که با این طرفداریت تو هم شریک قتل اون زن محسوب میشی چون تو هم این کارو تایید میکنی

 10. همه میدونن که این مدل اعتراف گرفتن در جمهوری اسلامی تازگی نداره همش فیلمه و دروغ .حکومت داره برای سرپوش گذاشتن روی اعمال ننگینش و ابرویی که با فرار وکیل پرونده این خانم در دنیا ازش رفت به این شانتاژها دست میزنه ولی همه میدونن که خر خودشونن

 11. خجسته باد نام ایزدان اهورامزدای یکتا
  من این برنامه رو ندیدم ولی باید بگم کل قضیه این خانم کمی
  مبهم به نظر میاد.تا اونجایی که من تحقیق کردم اصلا منابع اعلام
  جرم بر علیه این خانم خیلی شفاف نیست.اما اگه اعترافاتش درست باشه دو تا جرم مجزا رو مرکب شده قتل یا همکاری دراون
  و زنا.من فکر نمیکنم عمل زنا گناهش بیشتر از قتل باشه.به نظر من مجازات سنگسار چیز بدوی و غیر انسانی هست که باید کنار گذاشته بشه.
  البته من با توجه به اظهارت فبلی این خانم به گناهکار بودن ایشون تردید دارم

 12. مثل اینکه حکومت ایران قصد داره تمام صحنه های رمان قلعه حیوانات نوشته جورج ارول رو اجرا کنه، چرا این ها تاریخ نمیخونند و ازش درس نمیگیرن؟ شما که از استالین، هیتلر و صدام حسین مقتدرتر نیستید، دوران فریبکاری تمام شد، هاشمی که به سیاست و زیرکی معروفه فهمید اینو، مگه نگفت در دنیای امروز سانسور اخبار امکان نداره. این روزهای سیاه هم میگذره، ایران امثال شما رو زیاد دیده به خودش.

 13. در کشورهای متمدن به این کار میگن زمان بربریت ایرانی غار نشین که یکی رو چال کنند و با سنگ به جونش بیفتند مانند زمانی که یکی رو زنده زنده جلوی شیرهای گرسنه مینداختند و خودشون حال میکردند

 14. ببخشید .شانتاژ یعنی چی؟

 15. تو جان می بخشی و اینجا / به فتوای تو می گیرند جان از ما

 16. امیدوارم رنسانس ما هم هر چه زودتر شروع شه ما در هیچ کجای قرآن نداریم که مرتکبین زنا رو سنگسار کنند من نمی دونم این قانون از کجا به اسلام وصل شده اینقدر میدونم ئوره بنی اسرائیل انجام میشده خدا همه رو هدایت کنه که با این کار ها روز بروز اسلام منفور تر میشه

 17. salam be hame baba zolm hamisheye khoda bode hala inam ye nemonashe!vaghan batad begam motasefam be mardome iran ke khahareshon injore to makhmase oftade va neshestan………….

 18. آخه چي بگم از دستشما نا بخردان
  1) تو دين مبين ما مسلمانان مجازات مرتكب به زنا سنگسار است.
  2) شماييكهمطالب بالا رو نوشتين ، اگه اين اتفاق براي يكي از محارم شما اتفاق بيفته چه عكس الملي نشان ميدين؟؟؟
  3) نگارنده اين خبر كذب رعايت كنه كه 20:30 ازشبكه دوم پخش ميشه نه سوم

  بدرود دروغ پردازان
  ديدار به قيامت

  • بابا مگه شما ناموستون رو جزو اموابتون حساب میکینید
   اگه بخوان اعدامش کنن دیگه زنده نیست میفهمی؟!!!!
   دیگه راه توبه هم براش باقی نمیمونه
   راستی تو قیامت اون خانوم از بهشت به تویی که تو جهنمی دست تکون میده
   چون بیگناه کشته شده

  • سلاماهایییییییییییی شیما خانم اهاییییییییییییییییی
   دختر
   1.تو دین شما اسلام مجازات زنا سنگسار نیست مجازات زن شوهر داری که شوهرش اونو تمکین کرده باشه و زنا کنه سنگساره. توی این مملکت شیما خانم هم میبشه حجته الاسلام حاجیه خانم شیما (ع) و فتوا می ده .
   2.اخی یعنی اگه شوهرت بهت خیانت کنه بهد تمکینم نشی امکان انحرافت صفره نه ارباب ادمی زاده مگه ادم و حوا خطا نکردن اینم طولش

 19. جمهوری اسلامی با داشتن احمق هایی مثل آزیتا و آ…جم بایدم از خوشی نعره بزنه. این آدمای نفهم، آدم کشی به فجیع ترین شکلش رو تأیید می کنن، هر چیم که اون آخوندای حروم زاده کردن تو مخشون و همه جاشون، بلغور می کنن.
  بد نیست وقتی صحبت از فیلمای ضد اسلام می کنیم که چهره ی این دین پر از رحمت رو خراب کرده، یه نگاهیم به این وحشی گری ها بندازیم. بالاخره یا اسلام همینیه که هست که پس غربیا حق دارن ازش بترسن، یا این نیست که خب حرف هم همینه…

 20. این قدر اینا بدبختن که تو این برنامه اسمی از سنگسار نبردن فقط گفتن مجازات که تو قانون هست چون خودشون می دونن این احکام عقب افتاده . جنایت کارانه هستش

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: