مقاله‌ای که دیر خوانده شد‌: ملت بیدار شو!

“ملت بیدار شو ! ” به قلم احمد کی نژاد درآخرین شماره تهران مصور _ ۲۶ مرداد ۱۳۵۸

مرداد ۵۸ . . . . . . تنها چند ماه بعد از انقلابی که برای آزادی و دموکراسی با خون جوانان به ثمر رسیده بود . . . . . و ” انقلاب مردم و آزادی خواهان را دزدیدند ! ” . . . . . . گروهی که در آن شب ها بیدار بودند فریاد می‌زدند تا به خواب رفتگان را بیدار کنند، ولی افسوس که بت خود ساخته مردم گوش آنها را کر کرده بود . نوشته‌ای برای بیداری مردم. مقاله ای که باید سی سال پیش خوانده می‌شد: “ملت بیدار شو ” به قلم احمد کی نژاد درآخرین شماره تهران مصور _ ۲۶ مرداد ۱۳۵۸
هشدار، کلامِ عبث و بیهوده است. سرعت اَعمال خشونت آمیز وبی منطق چنان روز افزون است و واقعیت با چنان تلخی هر روز رو در رو و سینه به سینه ما قرار می‌گیرد که دیگر هشدار را به کلامی کهنه بدل کرده‌اند. کاش این همه یک خواب وحشتناک بود. کاش یک کابوس تند و بی رحم بود که می‌گذشت وبه درک واصل می‌شد ولی بدبختانه این واقعیت است که هر روز بیش از روز پیش چهره چندش آور خود را نشان داده و ماهیت افراد بی هویت وبی ملیتی را که چهره زشت خود را زیر پوشش پاک اسلام پنهان کرده‌اند آشکار می‌سازد.
تاکنون همه جا بعنوان نمونه هایِ رذالت و خباثت و فساد و دیکتاتوری از رژیم فاسد پهلوی نام برده می‌شد و مردم برخاستند و دست بدست یکدیگر دادند تا فساد و رذالت و دزدی و دیکتاتوری را از دامان کشور خود پاک کنند ولی اکنون چه بدست اورده‌اند؟ آیا خون هزاران جوان و پیر و زن و مرد برای این ریخته شد تا دم و دستگاهی بدتر حاکم بر امور آنان گردد؟ مردم به رژیم سابق پشت کردند چون از دیکتاتوری به جان آمده بودند ولی اکنون دچار دیکتاتوری و دیگر گشته‌اند که بی‌منطق‌تر از قبل بوده و حتی زور گویی ِدر مورد خصوصی‌ترین زوایای زندگی آنان و آنهم با مضحک‌ترین اعلامیه ها خودداری نمی‌کند. مردم به رژیم سابق پشت کردند چون از اِعمال نفوذ افراد وابسته به آن که منطق تهدید و ساواک و زندان را در پشت سر داشته‌اند بیزار و متنفر گردیده و در آرزوی مرگ آنان بودند ولی اکنون دچار وابستگان به رژیمی شده‌اند که منطق‌شان از چاقو حزب‌الهی‌ها و اسلحه نوجوانان ساده دل نیرو می‌گیرد و گاه وابستگان این رژیم چنان اعمال شرم آوری از خود بروز می‌دهند که در هر مکتبی و با هر اعتقادی روی رژیم شاه را سفید می‌کنند، کدامیک از افراد رژیم سابق با تهدید اسلحه فرودگاه کشور را بست، مسافرانش را رسما بیرون کرد، مسافران یک هواپیما را چند ساعت محبوس کرد و کسی پیدا نشد به ایشان تو بگوید؟

مردم به رژیم گذشته پشت کردند چون آنچه مایملک انان و متعلق به میهن‌شان بود به ثمن بخس به بیگانه تقدیم می‌کردند ولی اکنون دچار دستگاهی شده اند که افرادش پاره های میهن را به خوشگذرانی در یک شیخ نشین می‌بخشند و نام ایران را از خلیج می‌زدایند و برای گوشه زرخیز ایران یعنی خوزستان نقشه‌ها درسر می‌پروراند! مردم به رژیم گذشته پشت کردند چون متفکران تبلیغاتیش و امثال نیکخواه‌ها و جعفریان‌ها سعی داشتند قدرت تفکر آزاد از مردم سلب کنند و با در اختیار گرفتن کامل رادیو و تلوزیون و مطبوعات و فشارِ تیغ سانسور افکار خویش را در متن جامعه رسوخ دهند و اکنون با دستگاهی مواجه هستیم که متفکرانش در رادیو و تلوزیون امثال آن عربده جوی بی محتوا هستند که مغزش جایگاه باد است، وجودش حتی کلاغ‌های جالیز را هم به اعتنا وانمی‌دارد و تلوزیونش مانند گذشته بصورت یک بعدی و جایگاه صدا و سیمای مار و موش و خرس و مارمولک گردیده و با مطبوعاتش چنان رفتار می‌شود که حتی در زمان حکومت نظامی یعنی بدترین دوران رژیم فاسد گذشته هم شاهدش نبودیم. و تنها اعتنایش به سنن ملی آن است که چهارشنبه سوری را هر روز در کتابفروشی ها برگزار کند!
مردم به رژیم گذشته پشت کردند چون امنیت و آزادی را از آنان سلب کرده و با هجوم های شبانه به منازل بهترین جوانان وطن را به گوشه‌های زندان می‌انداخت و اکنون با دستگاهی مواجه هستیم که چماق بدست‌هایش و تفنگدارانش با کمال وقاحت شبانه به خانه و زندگی مردم می‌ریزند و هدایای دولت جمهوری اسلامی را به سرو روی آنان می‌ریزند.
مردم به رژیم گذشته پشت کردند چون سیستم تک حزبی و انتخابات قلابیش را نمونه خودکامگی دانسته و نمی‌خواستند تن به زورگویی و تحمیل و تحمیق بدهند ولی اکنون دچار حزب الهی چاقو بدست شده و شاهد انتخاباتی هستند که بنا به اقرار نماینده حزب جمهوری اسلامی در آذربایجان _ هنگام استعفای خود به عنوان اعتراض به انتخابات _ روی انتخابات رستاخیز را سفید کرده!
مردم به رژیم گذشته پشت کردند چون اخبار پنهانی حکایت از سوئ استفاده‌های کلان چند میلیونی افراد آن داشت و اکنون با دستگاهی روبرو هستند که حتی وقتی سند دزدی یکی از افراد آن یعنی همان عربده جو با مدارک کافی عینا در روزنامه درج می‌گردد دستگاه به روی مبارک خود نمی‌آورد چه برسد جوابگویی به شایعات در اوقاف و همکاری برادر یکی از افراد وابسته به آن با آرشام رییس سابق ساواک کرمان!
****
ای مسلمان! والله این‌کارها که اینان می‌کنند مسلمانی نیست. نپذیرید این ننگ را که اسلام دستاویز مقاصد پلید و جاه طلبی ها قرار گیرد نپذیرید که با طرح‌ها حساب شده کشور را دو دستی تقدیم بیگانه کنند.
ملت ایران بیدار شو. از خواب غفلت برخیز! تورا چه می‌شود کجایی ای مسلمان! در کدام گوشه خفته‌ای ای ایرانی؟ کجائی مجاهد؟ به کدام گوشه پناه گرفتی فدایی؟ چه شدی همافر؟ چرا نمی‌اندیشی که خون شهدان مفت باخته و فریب خرده دامان تورا خواهد گرفت؟
ملت بیدار شو!
این مطالب بخشی از مقاله ” ملت بیدار شو! ” به قلم احمد کی نژاد در آخرین شماره تهران مصور و جالب آن که دقیقا سی سال پیش به چاپ رسیده درتاریخ ۲۶ مرداد ۱۳۵۸ (به مبلغ ۵۰ ریال).
آری همان طور که نویسنده گفت خون شهیدان مفت باخته و فریب خورده سی سال دامان ما را گرفته و اکنون هم داریم بیش از همیشه بهای آن را با خون های بیشتر می‌دهیم، ما هم اگر امروز اشتباه نسل گذشته را مرتکب شویم، حتما باید بهایی به مراتب بیشتر پرداخت کنیم، اگر سی سال پیش مردم به این سخنان می‌رسیدند و بساط ستم و دیکتاتوریِ به نام اسلام را جمع می‌کردند شاید ما امروز چنین بهایی با خون جوانانمان نمی‌دادیم.
پس باید خیزش دوباره کرد و تلاش را دو چندان. می‌باید بساط ستم را جمع کرد و ستمگر را از خانه بیرون کرد. به امید پیروزی، رهایی و بهروزی ایران.

انتشار مجدد : بهمن

منبع:

http://khodnevis.org

Advertisements

4 پاسخ

  1. متاسفانه با این همه قتل و جنایت و تهمت و دروغ ولی بعضیها باز هم خود را به خواب زده اند تا ندای حق و حقیقت را نشنوند و دنباله رو اخوندهای دجال شده اند مرگ بر اصل ولایت فقیه مرگ بر خامنه ای

  2. درسته ناشناس

  3. استبداد اسلامی کار خود را کرده است با موفقیت کامل ،
    حتی ما که از آزادی اندیشه و بیان آنحرف میزنیم ،گرفتار و معتاد آنیم ،سالها نیاز است تا خرافه پرستی از بین برود و مردم به سوی حقیقت واقعی یعنی خدای یکتا بازگردند.

  4. از کجا معلوم وضع بدتر نشه؟

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: